Svečana dodjela diploma

Za maturante

Svaka generacija je posebna, ali ova je možda mrvu 'posebnija' jer je to prva generacija upisana na redovno školovanje za vrijeme jedne globalne pandemije. Možete li vjerovati da je prošlo već ČETIRI godine od tada?
Ovo je generacija koja je prva iskusila 'online nastavu'. Njihovi roditelji su prvi prisustvovali 'online roditeljskom sastanku'.
Pandemija je vrlo brzo pala u drugi plan kada su na scenu stupili djevojke i momci koji su, hrabro koračajući svojim srednjoškolskim hodnicima, pokorili sve discipline kako nauke tako i sporta.
Među ovim maturantima nalaze se kantonalni šampioni i vicešampioni iz informatike, programiranja, fizike, historije, debate, bosanskog, engleskog i turskog jezika, košarke, odbojke, atletike, nogometa i ženskog nogometa, šaha.
Uspjeh ove generacije je jedna konstanta koja je našu školu vinula visoko i skupa s našim šampionima prvi put u historiji JU Srednje elektrotehničke škole'Salih Salko Ćurić' Mostar zasjeli smo na tron- naime, naša škola je osvojila PRVO mjesto na takmičenjima na nivou Hercegovačko-neretvanskog kantona u organizaciji Pedagoškog zavoda Mostar u školskoj 2023/24.godini.
I evo nas sada zvanično tu- na kraju.
Jedna era završava, ali samo da bi počela jedna druga, ona koju smo svi s nestrpljenjem čekali!
Dragi maturanti, vrijeme da iz školskih klupa zaplovite u neke druge, izazovnije vode!
Čestitamo vašim roditeljima i želimo im da ih od vas zatiču samo lijepe stvari!
Čestitamo vašim razrednicima i želimo im još puno ovakvih generacija!
Hvala vam na trudu i zalaganju, na promociji naše škole na najbolji mogući način- kroz uspjeh i poštenje!
Želimo vam puno sreće i uspjeha u životu na svim poljima.
Idite, ali jedno znajte- naša vrata su za vas uvijek otvorena!
Dođite nam, nemojte gledati ko je zadnji bio! 🙂
Hvala vam i vidimo se!
P.S. Zahvaljujemo se Fakultet humanističkih nauka - UNMO na ustupljenom prostoru i opremi.
Veliko hvala Adnanu Manjuri.
Hvala i Studentskom hotelu Mostar!
Zahvaljujemo se našem bivšem učeniku Bakiru Čustoviću na fotografijama!
Hvala našim učenicima prvog, drugog i trećeg razreda, koji su na raspustu, a ipak su nam pomogli u organizaciji ove prelijepe večeri.
#ETŠ tim