Prva nagrada na čitalačkom izazovu

U nedavno završenoj nastavnoj godini održan je Čitalački izazov pod motom "Čitam, dakle mislim"

U organizaciji Kulturnog centra Kralj Fahd, Pedagoškog zavoda Mostar, Ministarstva obrazovanja, nauke, kulture i sporta te Medžlisa Islamske zajednice Mostar u nedavno završenoj nastavnoj godini održan je Čitalački izazov pod motom "Čitam, dakle mislim" u kojem su učestvovale osnovne i srednje škole.

Ispred naše škole učestvovala su tri učenika trećih razreda:
1. Kenan Čolakhodžić
2. Amar Obradović
3. Tarik Čolić, pod mentorstvom profesorica bosanskog jezika i književnosti Đevade Gološ i Elme Elezović.

Takmičenje je trajalo od novembra 2022. do maja 2023. pri čemu su učenici imali zadatak da pročitaju određena književna djela te da napišu eseje na zadane teme. U posljednji, finalni krug takmičenja plasirao se Kenan Čolakhodžić. Konačno proglašenje najuspješnijih učenika održano je u srijedu, 21.6.2023. i Kulturnom centru Kralj Fahd. Ponosni smo na uspjeh našeg Kenana koji je osvojio 1. mjesto na ovom takmičenju obezbijedivši vrijedne nagrade sebi, školi i mentorima. Vjerovali smo u Kenana, a on je to i opravdao. Čestitamo još jednom na osvojenoj nagradi koja je samo jedna u nizu Kenanovih uspjeha. Sa ovim izuzetnim završetkom nastavne godine idemo dalje po nove uspjehe.