IT Challenge Maglaj 2023

ETS učestvuje na 2023. IT Challenge-u u Maglaju!

Danas je u Domu kulture Edhem Mulabdić u Maglaju održan osmi po redu “IT Challenge” takmičenje iz informatike na državnom nivou.

Našu školu su predstavljala tri učenika: Brajević Sanjin, Čolakhodžić Kenan i Šipković Hamza sa nazivom tima „Transformator“ uz podršku profesora informatike Tunović Sanina i Pintul Tarika.

Među izuzetno jakom konkurencijom koju je činilo 92 ekipe iz cijele Bosne i Hercegovine, naši učenici su nakon tri ciklusa kvalifikacija osvojili 13. mjesto.

U okviru IT Challenge održano je i edukativno predavanje od strane firme Nsoft u Domu kulture Maglaj.

Osim samog takmičenja, imali smo priliku fotografirati se s električnim Tesla automobilima, uživati u GadgetShow-u i slušati nova predavanja eminentnih IT stručnjaka iz BiH. Isto tako profesori su imali priliku posjetiti kompanija Natron-Hayat d.o.o. Ova kompanija je jedna od 8 kompanija u svijetu koja se bavi proizvodnjom i distribucijom papira.

Ovom prilikom iskazujemo najiskrenije čestitke učenicima, kao i njihovim profesorima na zapaženim rezultatima!