Maturska večer

Organizacija

Maturska večer jedna je od bitnih stavki na putu prema finalnom ispitu zrelosti. Još jedna generacija počela je sa pripremama za tu posebnu noć. Tradicionalno se maturantima naše škole na samom početku fešte poklanja ruža kao simboličan poklon za početak kraja srednjoškolskog obrazovanja. Ove godine Organizacioni odbor maturske večeri, sačinjen od predstavnika odjeljenja maturanata, odlučio je da ta ruža bude iz jednog dragocjenog ružičnjaka.
U Mostaru od 1997. godine djeluje Centar za djecu i omladinu s posebnim potrebama 'Los Rosales'(u prevodu ružičnjak), čiji štićenici u jednoj od svojih 5 radionica prave prava mala umjetnička djela!
S ponosom vam predstavljamo cvijet, oficijelni simbol radionice "Maslačak",a izrađen u bojama naše škole koji će naši maturanti ove godine nositi prilikom tradicionalnog defilea.