Konkurs Grafičkog Dizajna je u Toku!

Školski konkurs za učenike/ce prvih, drugih i trećih razreda.

Konkurs traje do 22. 1. 2024. godine.

Obavještavamo vas da organizujemo konkurs na nivou škole za učenike i učenice prvih, drugih i trećih razreda u dizajnu postera i naslovnih stranica. Učenici se mogu prijaviti putem Google Forme koja se nalazi u ovoj objavi. Konkurs će biti aktivan sve do 22. 1. 2024 godine. Kao nagradu autori najboljih radova će biti nagrđeni certifikatima i imati priliku preuzeti ulogu za razvoj i dizajn školskog časopisa "Transformator". Kada se pridruže timu imaju priliku naučiti više o procesu industrijskog standarda produkcije nekog časopisa, kroz Adobe Photoshop i InDesign.

Opis kriterija za radove:
  • Od učenika tražimo da dizajniraju poster po želji ili naslovnicu za postojeću ili izmišljenu knjigu/časopis.
  • Cijenimo kreativnost i inovativnost, kompoziciju, blanas/kontrast boja ili formi, te ostale ključne principe grafičkog dizajna.
Tehničke informacije:
  • Fajlovi moraju biti jedan od sljedećih formata: JPG, JPEG, PNG, SVG, PDF.
  • Dimenzija 6in sa 9in (576 x 864 px).
  • Rezolucija od 72 do 300 PPI.
  • Učenici mogu koristiti bilo koji rasterski ili vektorski softver za realizaciju svog rada.
Rezultati konkursa će biti objavljeni na web stranicu škole kao i službene društvene mreže.