"Jedan slatkiš, jedno dijete"

Vijeće učenika

Kao što tradicija nalaže, i ove godine su učenici naše škole realizovali humanitarnu akciju "Jedan slatkiš, jedno dijete".
Na prijedlog Vijeća učenika, ovogodišnja akcija je realizovana na malo drugačiji način. Želja im je bila posjetiti i obradovati izbjeglice iz Gaze koji su smješteni u izbjegličkom centru Salakovac.
Uz ugodno druženje i razgovor, palestinske izbjeglice su nam rekli kako se nadaju brzom završetku procesa izdavanja azila i integraciji u bosanskohercegovačko društvo. Želja im je da njihova djeca sjednu u školske klupe, a odrasli da dobiju priliku za posao. Iskazali su zahvalnost na posjeti i raduju se ukazanoj prilici da upoznaju našu školu i budu naši gosti.
Posjetili su ih naši učenici iz Vijeća učenika, Fejsal Tipura, Amar Obradović i Aid Mustafić, a koji su ujedno i volonteri Crvenog križa Mostar, u pratnji profesorica Nermane Gosto i Jasmine Nikšić.