IT Challenge 2024

Maglaj 2024

Dana 18.5.2024. godine u Domu kulture Edhem Mulabdić u Maglaju održan je deveti po redu “IT Challenge”, takmičenje iz informatike na državnom nivou.

Našu školu predstavljala su dva tima po tri učenika: Čolić Tarik, Krpo Nedim i Čučak Alen u prvom timu, te Mustafić Aid, Čolakhodžić Kenan i Obradović Amar u drugom timu uz podršku profesora informatike Tunović Sanina.

Među izuzetno jakom konkurencijom koju su činile 74 ekipe iz cijele Bosne i Hercegovine, naši učenici nakon tri ciklusa kvalifikacija osvojili su 13 i 14 mjesto, što je malo nedostajalo da ekipe uđu u samo finale takmičenja t.j. u top 10 ekipa.

Ovom prilikom zahvaljujemo se našim vrijednim učenicima sa profesorom kao i domaćinima ovogodišnjeg IT Challenge-a, IT firmi Nsoft na čelu sa mr. Sašom Stanićem na odličnoj organizaciji!