Festival rada 2024

Zavidovići

U Zavidovićima je 11.05.2024. godine održan 15. festival rada srednjih tehničkih i stručnih škola.
Naša škola se na izložbi radova predstavila sa pet projekata koje su radili naši učenici na različitim smjerovima i to:
1. Puštanje u rad trofaznog motora pomoću preklopke zvijezda-trokut koji je radio Hadžić Ibrahim
2. Pametna kuća koju su radile Nadija Džolota, Nadja Smajkić, Elma Gusić i Anisa Husnić
3. Mjerač broja otkucaja srca koji je radio Kenan Čolakhodžić
4. Telegraf koji su radili Zlomušica Zlatan, Tipura Fejsal, Čolić Tarik i Obradović Amar
5. MiniStudent koji je radio Mustafić Aid
Radovi naših učenika su dobili 489 od 500 mogućih bodova što nas je svrstalo u red škola koje osvajaju prvo mjesto, a što predstavlja još jedan dokaz rada i zalaganja naših učenika i nastavnika.

U kategoriji film naša škola je, također, ostvarila više nego zapažen uspjeh osvojivši prvo i četvrto mjesto u kategoriji dokumentarnog filma.
Prvo mjesto osvojio je film "Priča o Maku Dizdaru", a koji su radili Obradović Amar, Zlomušica Zlatan, Tipura Fejsal i Čolić Tarik, ali je zbog propozicija takmičenja moglo biti upisano samo jedno ime. Isti tim je osvojio i četvrto mjesto sa filmom "Can you hear the Silence, can you see the dark", ali i u tom slučaju nije bilo moguće prijaviti sve autore filma.

Uspjeh ovih sjajnih momaka i djevojaka, kao i njihovih kolega na drugim takmičenjima, je put kojim već godinama idemo i koji je postao tradicija naše škole koja se s pravom svrstava u jednu od najboljih škola u Bosni i Hercegovini.