Elektroničar za instalacije i kućanske aparate

III stepen - novi smjer

U vremenu u kojem svakog majstora za popravak najobičnijeg kućanskog aparate, od šporeta do fena za kosu, čekate mjesecima, ovaj zanatski smjer nudi mogućnost i perspektivu samozaposlenja.
Učenici će steći znanja o instalaciji, popravci i održavanju kućanskih aparata, ali će steći i neophodna znanja o električnim instalacijama u kućama i zgradama. Iz tog razloga ovaj smjer predstavlja spoj znanja o razvođenju električnih instalacija u objektima i radu sa uređajima koji se spajaju na te instalacije.
Učenici će steći znanja o uređajima koji su povezani sa temperaturom (bojler, šporet, fen za kosu, klima uređaj), uređajima koji rade sa vodom (veš mašina, sušilica, mašina za suđe), kao i sa uređajima povezanim sa korištenjem sunčeve energije u domaćinstvu.